Λίστα αντικειμένων
Φιλοζωϊκή βοήθεια Μεριμνώ. Σίτιση , περίθαλψη, φροντίδα αδέσποτων ζώων. Το ΜΕΡΙΜΝΩ δημιουργήθηκε τον Νοέμβριο 2015 και έχει αριθμό έγκρισης 63/15 Ειρηνοδικείου Κρωπίας. Η περιοχή του Μαρκόπουλου αλλά και των εγγύτερων περιοχών παρουσιάζουν έκρηξη εγκατελλειμένων ζώων, καθώς δεν μπορεί να υπάρξει έλεγχος λόγω της γεωγραφίας της ( χωράφια , λόφοι, δασύλια). Τα μέλη του Μεριμνω είναι όλοι χρόνια ενεργοί φιλόζωοι με ιδιαίτερη ευαισθησία και αγάπη στα αδέσποτα. Το ΜΕΡΙΜΝΩ φιλοξενεί σε ιδιωτικό χώρο (που συντηρείται αποκλειστικά από 3 μέλη του) 45 περίπου αδέσποτα αριθμός και αισιοδοξεί να τους βρει οικογένειες.
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)